4 грудня - Введення у храм Пресвятої Богородиці

  • Оцініть матеріал!
    (1 Голосувати)

Коли Діві Марії виповни­лося лише три роки, батьки, за даною ними обітницею, привели Її в храм і там залишили до повноліття на поруки священиків. Введення в храм було здійснено з особли­вою урочистістю. Відзнача­ється воно церквою щороку 4 грудня.

На святих іконах ця подія зображується таким чином: праведні батьки Якᄌм та Анна ведуть за руки свою дочку; попереду них йдуть одягнені в білий одяг діти із запаленими світильниками. Жителі Єрусалима зібралися подивитися на незвичайну процесію. Священики, служителі храму з піснями вийшли назустріч юній Марії. Первосвященик Захарій увів Її до внутрішньої частини храму, куди і сам  міг заходити лише один раз на рік – на свято очищення. Там Їй було відведено місце для моління. Інші дівчата молилися між храмом та вівтарем. Навколо храму знаходилися кам’яні будівлі у три поверхи. Їх було тридцять. У цих будівлях були облаштоваᄑі квартири для вдів, стариків та дівчат, які присвятили себе служінню Богу. Тут поселилася і Свята Марія, Яка проводила час у молитвах, читанні Святого Письма та рукоділлі.

Після смерті батька до Марії переїхала жити в храм Її мати Анна. Через два роки Анна померла, і Марія залишилася жити одна. Самотність і сирітство розвинули в Марії любов до Бога і навчили в Ньому Одному сподіватися на втіху та поміч. Марія у такій глибокій відданості Богові дала обіцянку за лишитися Дівою.  

Діва Марія жила при храмі, де згодом під опікою первосвященика й священиків отримала гарне побожне виховання та навчилася різним ручним роботам. Пресвята Діва Марія прожила при храмі Єрусалимському майже дванадцять років.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі