Вхід Господній в Єрусалим, страсті Христові

  • Оцініть матеріал!
    (2 голосів)

В суботу шостої седмиці – ваій Церква згадує чудо воскре­сіння Господом Лазаря, тому вона називається Лазарево. суботою. Воскресінням Лазаря Христос явив Свою Божестве­нну силу і славу і запевнив Своїх учнів і всіх в грядущому Своєму Воскресінні і загально­му воскресінні померлих в день Суду Божого.

Неділя ваій присвячена спомину урочисто­го Входу Господнього до Єрусалиму, куди Він йшов для страждань і Хресної смерті. В п'ятницю седмиці ваій закінчується піст Святої Чᄒтиридесятниці. Ця неділя служить переходом від Чотиридесятниці до Страсної седмиці.Седмиця ця називається Страсною тому, що   на протязі всього тижня Православна Церква згадує страждання Христові. Весь тиждень християни повинні проводити в пості й молитві. 

У Велику середу Страсного тижня згадують зраду Ісуса Христа Іудою Іскаріотським.   

У Великий четвер ввечері за всенощной (яка є утренею Великої п'ятниці) читаються дванадцять частин євангелія про страждання Ісуса Христа. Під час читання євангелій християни стоять з запаленими свічками, якби розділяючи   страждання Христові.

У Велику п'ятницю під час вечірні (яка служить в 2 або 3 год. дня) виноситься з вівтаря і покладається на середину храму плащаниця, тобто священне зображення Спасителя, покладеного у гробі, це відбувається вспомин зняття з хреста тіла Христового і поховання Його.

У Велику Суботу на утрені, при погребальму дзвоні  і при співі "Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Бессмер­т­ный, помилуй нас", - плащаниця обносится навколо храму в спогад зішестя Ісуса Христа в пекло, коли тілом Він перебував у гробі і перемогу Його над адом і смертю.

До Страсного тижня і свята Пасхи ми готуємо себе постом. Піст цей триває сорок дев’ять днів і називається Святою Чотиридесятницею або Великим постом.

Крім того, святою Православною Церквою встановлено піст по середах і п'ятницях кожного тижня (крім деяких тижнів), по середах - в спогад зради Іудою Ісуса Христа, а по п'ятницях в спогад страждань Ісуса Христа.

Віру в силу хресних страждань за нас Ісуса Христа ми вираᄊаємо хресним знаменням під час наших молитов.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі