Як робити писанку

  • Оцініть матеріал!
    (23 голосів)
Як написати писанку

Писанка є символом вічного життя, воскресіння, а тому  містить глибокий зміст. Саме яйце ззовні здається мертвим і не життєвим, але насправді всередині жива істота готується до народження. Так як Христос перебуває в печері-гробі «яко мертв», але йому належить перемогти смерть і вернутися до життя – воскреснути. З думкою про покладеного у гроб і воскреслого Христа благочестиві християни в Великий четвер чи Велику П’ятницю в молитві і терпінні займаються приготуванням писанок. Пишуть усі - і дорослі, і малі, хоча в деяких місцевостях це дозволялося раніше робити лише жінкам. Писанку освячують. У давнину в Україні писання писанок було огорнене особливою святістю. Тому господині готуються до цього наперед. Вони мають очистити свої думки, позбутися гніву, сварок та образ на протязі всього посту.

Орнаменти та кольори пи­са­нок теж не є випадковими. Символічних малюнків існує безліч, кожний з них має своє призначення. Кривулька, на­при­клад, або ж безконечник - символ вічного життя, почат­ку і кінця. Хрест - символ спасіння, коло - вічності.. Щодо кольорів, то червоний символізує життя, любов Божу, білий - нетварне Божественне світло, жовтий і помаранчевий - кольори слави і величі, зелений - символ єднання з Христом, блакитний - символ неба і Богородиці, чорний і темно- кори­чневий - символ покаяння і відречення від мирської суєти.

Писачок: На дерев'яну паличку з одного кінця насадити металеву конічну лійку, яка повинна мати в кінці отвір для писання, товщиною голки, а збоку, ближче до палочки держачка, ще один отвір для набирання рідкого воску.

Барвники: Барвники для виготовлення крашанок і писанок мусять бути рос­ли­нними. їх виготовляють, настоюючи лушпиння цибулі, стебла озимого жита, кору дуба, вишні, ягоди бузини, калини, горобини, кропиви та ін.p://www.bdcpress.ru/tipografiya/pechat-katalogov.html

Техніка: Зваタити яйця, добре помити їх у теплій воді з оцтом і дати просохнути. Можна після того опустити їх у барвник, щоб виготовити крашанки, які служать основою для писанки. Коли ж писанку готують на білій основі, то набирають у писачок воску і наводять ним на яйці орнамент. Опісля опускають його у барвник і дають просохнути 15 хв. Над полум’ям свічки розтоплюють складніші писанки у кількох кольорах, віск не знімають, як було сказано вище, а знову наносять воском ще якісь зображення, опускають в інший барвник і т. д. Знявши над вогнем віск, ви отримаєте багатоколірну писанку.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі