Чим я можу допомогти церкві?

  • Оцініть матеріал!
    (3 голосів)

Часто люди, які хочуть бути не просто випадковими захожанами, а парафіянами церкви, не гостями в Домі Божому, а дітьми Небесного Отця, ставлять хороше і досить вірне питання: «Чим я можу допомогти церкві?». Це питання показує, що людина ставиться до церкви не як споживач, а дбайливо, як до своєї сім’ї у Христі.

Перше і головне, чим ми можемо допомогти своїй церкві - це щоденною молитвою про неї. У церковних службах ми чуємо заклик диякона до всіх нас: «Про добрий стан святих Божих церков ... За святий храм цей і всіх тих, хто з вірою, благоговінням і страхом Божим входять до нього Господу помолимось». Будемо ж старанно молитися Богові про свою церкву, про свою християнську сім’ю, і про всіх, кого Дух Святий ще тільки приводить до порогу храму.

Ми повинні дбайливо ставитися до храму. Якщо щось зламалося - запропонуй полагодити; побачив сміття - підніми, щось не на місці - прибери... Не чекай, поки у храма з'явиться потреба - будь турботливим, чуйним на заклики про допомогу храму. Якщо парафіяни збираються для того, щоб навести порядок у храмі перед святом, потрудитися на церковній клумбі, попрацювати на будівництві - то це зовсім не ті, кому більше нічого робити, у них теж є робота, сім'я, турботи. Це - люди, які люблять Дім Божий, це - твої брати і сестри. Допоможи їм! Може бути у тебе є тільки одна вільна година? - Тоді годину потрудись на благо церкви! Може у тебе є аж дві години? - Допоможи!

Кожен допомагає хрᄚму в міру своїх сил, і разом ми можемо зробити так, щоб двері храму були відкриті і для нас, і для наших дітей, і для всіх, хто шукає справжню Церкву, для тих, хто шукає Православ'я.

Для того, щоб наш храм існував, необхідно, щоб всі парафіяни регулярно вносили посильну жертву на його утримання. Ще старозавітні люди найперше, найкраще приносили в Дім Божий. І хоча за Новим Заповітом ми не зобов'язані виконувати всі старозавітні правила, але Закон Божий діє також неухильно - церква існує за рахунок того, що жертвують для неї парафіяни. Тому дуже важливо жертвувати на храм також регулярно, як ми оплачуємо свої рахунки за електроенергію або страховку автомобіля, адже церква теж повинна регулярно оплачувати рахунки.

Священик Сергій Свешніков

Схожі матеріали (за тегом)

Детальніше в цій категорії: Як організувати життя парафії? »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі