Чудо архистратига Божого Михаїла - престольне свято в Зазим’ї

  • Оцініть матеріал!
    (3 голосів)

Архістратиг Михаїл є ревнитель слави Божої і покровитель нашого золотоверхого Києва, і це особлива благодать. Ми сповідуємо Бога Творця мира видимого і невидимого.

Невидимий мир якраз є миром ангельським. Хто такі ангели? Це безтілесні духи, які наділені особистістю, розумом і волею та є вісниками Божої слави, вірними слугами Божими, а також нашими покровителями і захисниками, молитвениками і помічниками. Земна історія і подвиги Христа Спасителя пов'язані зі святими ангелами. Вони складають мир невидимий. Коли Господь хоче відкрити свою благу волю, Він відкривав її через ангелів, які були видимими для людей. Різдво Іоанна Предтечі буᄏо проголошене ангелом, Благовіщення - вість про народження Христа Спасителя -- сповістив Архангел Гавриїл. Ангели явились в ніч Різдва Христового віфлеємським пастухам, співаючи "славу в вишніх Богу і на землі - мир". Вони керували праведним обручником Йосифом, вказуючи йому шлях до Єгипту. А по смерті Ірода ангел, явившись Йосифу, сказав, що він може повертатись до Ізраїльської землі. Ангели укріпляли Христа Спасителя в його первосвященницькому подвигу. Вони були першозвісниками Воскресіння Христового, два ангели явились після Вознесіння Господнього, ᄋаспокоюючи учнів, які були засмучені розлукою з Іїсусом Христом і нагадуючи про Друге пришестя, коли знову з'явиться Господь і з Ним святі ангели. Спаситель в Своїй притчі називає Страшний суд жнивами (жатвою), а ангелів - женцями. Христос з'явиться в Друге пришестя в оточенні великої кількості ангелів. Ангели являлися багатьом угодникам Божим. Так учні преподобного Сергія Радонезького бачили під час Літургії, як стояв біля нього ангел, який співслужив йому в Божественній службі. Преподобний Серафим Саровський бачив під час Літургії Господа в оточенні багатьох ангелів. Коли Святим Угодникам являлась Божа Матір, Її завжди супроводжували святі і велика кількість ангелів.

Ангели супровод­жують людей про­тя­гом усього їхньо­го життя. Ангел дається людині під час хрещення, оберігає і наставляє нас на дорогу правди і вічного життя. Вони є вісниками слави Божої і нашими покровителями. Велика честь, що предводитель святих сил безтілесних Архангел Михаїл є покровителем нашого Києва. Він допомагає нам благочесно жити і надіятись на спасіння. Нехай же ангели-хоронителі будуть завжди з усіма нами, з нашою Україною та Святою Церквою.

Митрополит Київський і всієї України Володимир

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі