Чи можна в неділю займатися домашніми справами?

  • Оцініть матеріал!
    (2 голосів)

Увесь тиждень я зайнята на роботі. Зайнятися домашніми справами - випрати, зварити обід - встигаю тільки в неділю, коли повертаюся з храму. Але моя бабуся стверджує, що працювати в недільний день - гріх. Чи так це?

Відповідає протоієрей Костянтин ОСТРОВСЬКИЙ, настоятель Успенського храму міста Красногорська Московської області, благочинний церков Красногорського округу Московської єпархії:

- Звичайно, якщо комусь вдається так організувати свій час, що всі недільні і святкові дні він може присвятити виключно молитві та справам милосердя,  то це прекрасно. Вранці людина пішла на літургію, причастилася, пообідала в колі своєї благочестивої родини, відвідала всією сім’єю хворих і ув’язнених, сходла ввечері до храму на службу, знову поїла в колі сім'ї, всі помолилися і відійшли до сну. Що ще може бути кращим! Але якщо матір сімейства відмовляється готувати обід, бо у святкові дні не можна працювати, а чоловік та діти сидять голодні і, можливо навіть ображені, тоді це не по-християнськи з її боку. В аналогічній ситуації сам Христос сказав одному ревнителю свят: «...Лицеміре, хіба ж не відв'язує кожен із вас у суботу свого вола чи осла від ясел, і не веде напоїти?»(Лк. 13: 15). Чи не кращі люди за волів і ослів?

І друге. А що робити людині цілий день, якщо їй не вдається ідеально розпланувати свій час? Сходив до храму на літургію, причастився, поїв. До вечора ще кілька годин. І ввечері до відходу до сну кілька годин. А справ милоチердя на сьогодні не виявилося. Що робити? Пиляти і майструвати щось  - гріх. Готувати і прибирати - гріх. Тільки горілку пити чи телевізор дивитися? Так зазвичай і буває. Гріх, коли хтось нехтує церковним святом і пропускає Божественну службу заради ліні, користі або ще чого-небудь подібного. Погано, коли людина може провести неділю або свято з родиною, з дітьми, але нехтує цим. Однак і в такому випадку праця сама по собі, хоч і в святковий день, не гірше за порожньо проводений час і вже, звичайно, краще за гріховне вбивання часу пияцтвом, розпустою, азартними ヨграми тощо. «Субота для людини, а не людина для суботи» (Мк. 2: 27), - сказав Господь. Тому ми повинні дякувати Богові за даровані нам свята, намагатися присвячувати такі дні молитві, відвідування храму Божого і добрим справам. Але все має відбуватися з міркуванням, в дусі любові до Бога і ближніх.

Журнал "Нескучный сад"

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найближчі паломництва