Як святкувати Пасху?

  • Оцініть матеріал!
    (2 голосів)

До святкування Пасхи потрібно готуватися заздалегідь. Цеタква готує віруючих до найголовнішого свята семитижневим постом - часом покаяння і духовного очищення. Пасхальну радість неможливо пережити у всій повноті, не постившись, хоч би і не так строго, як наказують чернечі правила. Якщо ви пробували постити перед Великоднем, то самі можете підтвердити це.

Святкування Великодня починається з участі в пасхальному богослужінні. Воно  особливе, таке, що відрізняється від звичайних церковних служб, дуже «легке» і радісне. У православних храмах, як правило, пасхальна служба починається рヨвно опівночі, але краще прийти в храм заздалегідь, щоб не опинитися за його порогом - більшість церков в пасхальну ніч переповнені.

На пасхальній Літургії віруючі прагнуть причаститися Тіла і Крові Христових (у сучасній практиці, особливо великих міських приходів, православні приступають до Св. Причастя впродовж Великого Посту і Страсної Седмиці - прим.ред.). А після того, як закінчиться служба, віруючі «христосуються» - вітають один одного поцілунками і словами «Христос воскрес!» 

Прийшовши додому, а іноді прямо біля храму, влаштовують пасхальний трапезу.

Протягом пасхального тижня у всіх церквах, як правило, дозволяється будь-якому охочому дзвонити в дзвони.
Святкування Великодня про­до­вжується сорок днів - рівно стільки, скільки Христос був зі Своїми учнями після Воскресіння. На сороко­вий день Іісус Христос піднісся до Бога Отця. Протя­гом сорока днів Великодня, а осо­бли­во на першому тижні - найуро­чистіше - ходять один до одного в гості, дарують фарбовані яйця і паски, грають пасхальні ігри.

http://paskha.ru

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найближчі паломництва