27 листопада 2020 року, з благословення Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія у Духовно-просвітницькому центрі Воскресенського храму с.Зазим'є Броварського району відбувся вечір пам'яті вбитого більшовиками у 1937 році настоятеля Воскресенського храму с.Зазим'є священника Михаїла Под'єльського.

Захід очолив єпископ Згурівський Амвросій, вікарій Бориспільської єпархії, який звернувся до присутніх з вітальним словом про важливість дослідження архівних справ всіх репресованих комуністичним режимом віруючих людей і священників. Також із вітальним словом до учасників звернувся голова Зазимської ОТГ Крупенко Віталій Вікторович.

У рамках відзначення мученицької кончини отця Михаїла відбулося відкриття фотовиставки «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті» та презентація збірника «Церква Мучеників: Гоніння на віру і Церкву у XX столітті», які представив модератор заходу Шумило Сергій Вікторович, керівник Центру вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, заслужений працівник культури України.

Про свої дослідження про репресії в радянський час, особливо в 30-х роках розповів Савченко Григорій Петрович, кандидат історичних наук, професор кафедри новітньої історії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Голова Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член редколегії журналу «З архівів ВУЧК, ГПУ, НКВД, КГБ».

Про дослідження життєвого шляху і мученицький подвиг отця Михаїла розповів протоієрей Анатолій Слинько, священник зазимського храму, яких досліджує його біографію.

Також про сімейну пам’ять розповіла онука отця Михаїла Лисенко Ольга Феодосіївна. Наприкінці вечора зазимська поетеса Щиголь Ольга Федорівна прочитала вірш, написаний нещодавно для вшанування пам'яті розстріляного священника.
ВАЖЛИВО. Фотовиставка «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті» перебуватиме в актовій залі Духовно-просвітницького центру Воскресенського храму с. Зазим'є до 10 грудня. У будь-який день всі бажаючі мають можливість ознайомитися з експозицією безкоштовно.

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

НОВИНИ

23 листопада 2021 року, у вівторок 23-ї седмиці після П’ятдесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння...
27 листопада 2020 року, з благословення Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія у Духовно-просвітницькому центрі Воскресенського...
23 грудня 2017 року діти з батьками педагогами недільної школи "Джерело радості" села Зазим'я побували в гостях у діток, які...

Найближчі паломництва