• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Ювілей Свято-Михайлівського приділу

Ювіᄏей Свято-Михайлівського приділу

 

19 вересня 2009 року у Зазимського храму ювілейна дата. Виповнюється 55 років з часу освячення престолу правого приділу в честь архистратига Михаїла.

Детальніше...

Священик, який 25 років життя віддав Зазим’ю

Священик, який 25 років життя віддав Зазим’ю

Історія не стоїть на місці, Господь Своєю промислительною десницею направляє долю кожного Свого творіння. Був у нашому селі священик, який прослужив настоятелем храму 25 років. Цього року 30 березня виповнилося 100 років від дня народження о.Кирила, а 25 квітня - 25 років з дня його смерті. Всі, хто його пам’ятають, з великим задоволенням розкажуть, наскільки він був позитивною людиною, приємним і цікавим співрозмовником, справжнім пастиром. Пропонуємо читачеві ознайомитися зі сторінками біографії цього чудового настоятеля храма.

Детальніше...

Настоятелю отцю Олександру Генераленку 60 років!

Настоятелю отцю Олександру Генераленку 60 років!

21 квітня настоятелю Свято-Воскресенського храму протоієрею Олександру Генераленко виповнюється 60 років. Своє свято дорогий батюшка проведе в колі парафіян, численних гостей і родичів. Ювілей настоятеля припадає на третій день Пасхи. У цей світлий пасхальний день запланована Божественна літургія і святкова трапеза.

Детальніше...

Розстрiляний отець настоятель

Постанова про розстріл

Подвиг мучеництва завжди супроводжує історію Церкви Христової і своїм переможним вінцем возносить мучеників до справжнього звання святих мужів і дів. Ці святі люди завжди Церквою почитаються тому, що вони свїми стражданнями і смертю засвідчили правдивість віри в Господа Бога. Вони своєю смертю довели те, чого ми, проживаючи своє життя, зрозуміти не можемо, а часом свідомо не хочемо. Бог є і Він “поругаем” не буває - треба це пам’ятати. Минають тисячоліття, змінюються різні форми правління, безбожні і богоборчі режими, а Церква Христова є і примножується святими. "Если пшеничное зерно, пав на землю, не умрет, то останется одно; а если умрет, то принесет много плода" (Ин.12:24). А за словами Тертулліана: "Кров мучеників - насіння Християнства".

Детальніше...

По стопам Владики Павла (Суботовського)

Поїзд. Поволжжя. За вікном купе пробігають степові кущі і трава яка вигоріла від спекотного сонця.  А в самому купе їдуть додому втомлені паломники і з захопленням розмовляють про щось надзвичайно цікаве, благодатне, про те, що торкнулось їх душ. Це паломники їз Зазим`я. Що змусило їх подолати таку далеку відстань, адже це майже дві тисячі кілометрів?

Детальніше...

Православне Зазим’є

Як правило, історія більшості українських поселень починається з церкви. Від самого початку Господь благословляв місце і залишав якусь ознаку, яка б свідчила про святість його. У І ст. по Р.X. ап. Андрій благословив гори, на яких згодом утворилось місто Київ. Почаїв   також заснований благословінням Божої Матері. Як говориться  в народі - "святе місце пустим не буває". Люди завжди прагнули до святості й селились  біля таких місць, будували на такому місці храм і берегли його.

Детальніше...

Прощений чернець (притча)

Жив у якомусь монастирі недбайливий чернець: він часто спізнювався до служби, засмучував цим братів і змушував гніватися ігумена. Ченці нарікали, і навіть просили настоятеля вигнати його.
І ось цей монах захворів, хвороба посилювалася, і він вже наближався до смерті. Засмучені були брати, що загине душа нещасного. Зібралися вони у одра його, щоб полегшити передсмертні страждання своєю молитвою, але що ж бачать вони? Цей чернець помирав смертю праведника. Обличчя його виражало спокій і радість.
Коли він трохи отямився, браття запитали:
- Яку розраду отримав ти від Бога? З ким ти розмовляв, як з близькими рідними своїми?
І вмираючий, зібравши останні сили, відповідав:
- Брати, ви знаєте, що я жив негідно, і ось я побачив, як демони оточили мій одр, в руках їх була хартія - лист, зверху до низу списаний моїми гріхами. Вони наблизилися до мене, Ангел же охоронець мій стояв вдалині і плакав. І раптом я почув голос із неба: «Не судіть, і не судимі будете! Цей чернець не засудив нікого, і Я прощаю його!»- І негайно хартія в руках демонів загорілася, і вони з криками зникли. Підійшов до мене Ангел і вітав мене, і я говорив з ним.
Брати, - продовжував він, - після прийняття чернецтва я не засудив жодної людини! Брати, - сказав він ще, - ви засуджували мене і засуджували справедливо, а я, грішний, не судив нікого.

 

Симеон Афонський:

Яке вміння найбільш рідкісне? - Уміння віддавати.
Яке вміння найкраще? - Уміння прощати.
Яке вміння найважче? - Вміння мовчати.
Яке вміння найважливіше? - Уміння запитувати.
Яке вміння найпотрібніше? - Уміння слухати.
Яка звичка найнеприємніша? - Каверзність.
Яка звичка найшкідливіша? - Балакучість.
Яка людина швидше приходить до Бога? - Милосердна.
Яка людина найсильніша? - Яка здатна осягнути Істину.
Яка людина найслабша? - Яка надіється на власні сили.
Яка людина найрозумніша? - Яка стежить за своїм серцем.
Яка прихильність найнебезпечніша? - Прихильність до свого тіла.
Яка людина найбідніша? - Яка найбільше любить гроші.
Чим протистояти біді? - Смиренням.
Чим протистояти стражданню? - Терпінням.
Яка ознака здорової душі? - Віра.
Яка ознака хворої душі? - Безнадія.
Яка ознака неправильних дій? - Роздратування.
Яка ознака добрих вчинків? - Мир душі.
Яка людина заживо померла? - Байдужа.
Яка людина ніколи не помре? - Та, що любить Бога і ближніх.

Вставай!

Один учень запитав свого наставника: - Учителю, що б ти сказав, якби дізнався про моє падіння? - Вставай! - А наступного разу? - Знову вставай! - І скільки це може тривати - все падати і підніматися? - Падай і піднімайся, поки живий! Адже ті, хто упав і не піднявся, мертві.

Жінка в тролейбусі

Жінка їде роздратована в тролейбусі і думає: "Пасажири, хами і грубіяни. Чоловік п'яна скотина. Діти садисти і хулігани. А я така бідна і нещасна..." За спиною у неї стоїть ангел-охоронець з блокнотиком і все записує по пунктику: 1.Пасажири - хами і грубіяни. 2. Чоловік-п'яна скотина... і т.д. Потім прочитав і задумався: "Боже, і навіщо це їй все потрібно? Але якщо потрібно, треба виконувати...."