• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Чому люди не ходять до церкви?

Чому люди не ходять до церкви?

Чи знаєш ти, що кожного разу, коли ти у неділю або у святковий день не йдеш до храму, ти приймаєш дуже важливе, може й найголовніше в житті рішення? Воно стосується не тільки твого сьогоденного життя, але й твоєї вічної душі. І вічне життя може початися дуже скоро, може, навіть сьогодні.

Детальніше...

Костас Асимис: «Люблю Афон»

 Костас Асимис: «Люблю Афон»

Красоту Афона невозможно описать словами, ведь Сама Богоматерь была поражена живописностью этой местности. Далеко не каждый может увидеть эту Божественную природу, эти веками намоленные храмы, распахнутые, радостные и зовущие ввысь небеса… Официально на Святой горе запрещена любая фото- и видеосъемка, поэтому каждый афонский снимок становится настоящей исторической и духовной ценностью. Тем более, если это работа известного греческого фотохудожника Костаса Асимиса. Его поразительное умение превращает каждое фото в произведение искусства, открывающее всю красоту и духовное богатство одной из самых почитаемых и древних святынь Греции.

Детальніше...

Обретіння мощей преподобного Серафима Саровського

Обретіння мощей преподобного Серафима Саровського

У червні цього року наш храм отримав благодатну пожертву від одного з прихожан. Він подарував частку мощей преподобного Серафима Саровського чудотворця, одного з найвідоміших та найшанованіших православних святих. Знаменно, що саме на нашій Київській землі, святий Серафим отримав благословення йти і спасатися в чернечому чині в Саровську пустинь. Маючи бажання присвятити себе Богові, юний Прохор (так звали Серафима до постригу) відвідав Китаївську пустинь, де отримав настанови старця Досифея. Тепер  частка мощей преподобного знаходиться в іконі святого, яка освячує благодаттю наш храм в честь Воскресіння Христового.

Детальніше...

Коли Бог мовчить

Коли Бог мовчить

«Хто вірує, тому все можливо», — сказав Сам Господь Іісус Христос. І ще сказав: «Майте віру Божу, бо по правді кажу вам: як хто скаже горі цій: порушся та кинься до моря, ヨ не матиме сумніву в серці своїм, але матиме віру, що станеться так, як говорить, то буде йому!»

Детальніше...

Щасливе життя?!

Щасливе життя?!

Мабуть, кожна людина задає собі запитання: що таке щасливе дитинство, щаслива юність. молодість?

Щасливе дитинство. Це коли біля тебе найᄆлижчі люди. Ти завжди і в усьому відчуваєш їх любов і турботу.

Щаслива юність. Це ті самі любов і турбота, але плюс друзі, нові знайомства, подорожі, відпочинок.

Детальніше...

Про духовне наставництво

Про духовне наставництво

Нинішні люди стомилися; гріхом та егоラзмом вони доведені до очманіння і затьмарення. Тому зараз — більше ніж у будь-яку іншу епоху — ми відчуваємо потребу у хороших і досвідчених духівниках, які просто й з непідробною любов'ю будуть ставитися до людей і з розважанням їх наставляти, щоб ті умиротворилися. Якщо нема хороших духівників, то порожніють храми і наповнюються психіатричні лікарні, в'язниці й шпиталі. Люди мають усвідомити: вони мучаться, тому що перебувають далеко від Бога. Вони повинні покаятися й смиренно висповідатися у своїх гріхах.

Детальніше...

Насколько Церковь зависит от спонсоров?

Насколько Церковь зависит от спонсоров?

Тема о деньгах — наверное, самая скользкая. Именно ей чаще и проще всего удается поколебать, а то и нарушить мир в любом коллективе: от ячейки общества и малой Церквисемьи, до церковного организма в целом.

Детальніше...

Кто на самом деле взорвал храм в Запорожье?

Кто на самом делᄉ взорвал храм в Запорожье?

8 июля 2010 года в Запорожье прозвучал взрыв. Разрушен храм. Убит человек. Но самое страшное даже не это. Храм взорван не террористами мусульманами, не фанатиками националистами, а собственными пономарями. Я не помню за всю историю церкви, чтобы православные в форме теракта подрывали свои собственные храмы. Не знаю я о  таких случаях ни у католиков, ни у мусульман. Это страшный позор, и я долго не решался писать на эту тему, хотя получал и продолжаю получать по интернету письма со всех концов страны и из - за границы с просьбой дать объяснение произошедшему.

Детальніше...

В столичному храмі УПЦ почали правити українською

В столичному храмі УПЦ почали правити українською

В храмі Преображення Господнього на київському жилому масиві Теремки-2 з середини жовтня почалися регулярні богослужіння українською мовою. З благословення настоятеля храму вікарія Київської єпархії єпископа Олександра (Драбинко) українські літургії правитимуться щосуботи.

Детальніше...

Ігумен Валеріан (Головченко): Про чернецтво. Відповіді на мирські питання

Ігумен Валеріан (Головченко): Про чернецтво. Відповіді на мирські питання

У ідеалі чернець має бути в монастирі. Але я відношуся до так званого «приходського чернецтва», тобто служу на приході. Давайте відразу пригадаємо про те, що в самій кращій книзі про — «Чинонаслідування чернечого постригу» — ясно сказано: «Пребудеши ли в монастыре сем, или же в месте, где от святого послушания тебе сказано будет». Ченцям визначено жити в монастирі, або там, де призначений послух — на приходах.

Детальніше...

Робота й духовне життя. старець Паїсій Святогорець

Паїсій Святогорець

"Возлюбивши Бога, визнавши Його велику Жертву і Його благодіяння, а також з розважанням примусивши себе до наслідування Святих, людина швидко освячується: вона починає смирятися, відчувати своє непотребство й велику свою невдячність Богові"

Труд — це благословення

Детальніше...

Чи можна в неділю займатися домашніми справами?

Чи можна в неділю займатися домашніми справами?

Увесь тиждень я зайнята на роботі. Зайнятися домашніми справами - випрати, зварити обід - встигаю тільки в неділю, коли повертаюся з храму. Але моя бабуся стверджує, що працювати в недільний день - гріх. Чи так це?

Детальніше...

Чудо в нашому житті

Що таке чудо

Що таке чудо? Де ми можемо його зустріти? Наскільки чудо важливе в житті християнина? Про це ми розмовляємо зі священиком Олексієм Уманським.
Питання про чудо - дуже важливе питання. Найголовніше чудо відбувається тоді, коли людина може преобразитися для Бога. Тоді й чуда відбуваються - поступово й непомітно.

Детальніше...

Без милосердя ми не християни

Без милосердя ми не християни

Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний є (Лк. 6, 36), заповідає нам Євангеліє. Ці слова примушують замислитися. Адже не сказав же нам Господь, наприклад: "будьте сильними, як і Батько ваш сильний і всемогутній". Тим більше неможливо представити, щоб Христос сказав що-небудь ніби "будьте такими, що постяться, як Батько ваш Небесний". Значить, милосердя - це те, що найбільш уподібнює нас Богові, і, з іншого боку, те, що полягає в нашій владі.

Детальніше...

Чого не можна православним?

Чого не можна православним?

Чи можна православним християнам носити шорти?, а читати Майстра і Маргариту?, а їсти суші?, а загоряти на морі? - такі питання часто присилають в редакції православних видань. Що можна взяти з собою з «минулого» життя, а що треба залишити? Таке враження, що християни - це дуже боязливі люди, які насамперед хочуть з'ясувати список «релігійних заборон».
Навіщо взагалі потрібні такі заборони і як не звести до них своє життя в Церкві, відповідає протоієрей Аркадій ШАТОВ, настоятель храму Святого благовірного царевича Димитрія при Першій лікарні міста Москви.

Детальніше...