• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Відповідальність хрещених батьків

Відповідальність хрещених батьків

Життя кожного християнина як члена Церкви починається з таїнства Хрещення. Хрещення? то є самі ті двері, котрими ми входимо до простору спасіння. Кожен з нас або в свідомому віці, або ще немовлям пройшов через життєносну купіль. І ось тепер, коли ми стали дорослі та маємо своїх власних дітей, ми також приносимо їх до церкви для здійснення над ними хрещення. При цьому у таїнстві беруть участь восприємники, тобто хресні батьки. Але, на жаль, не завжди люди ставляться відповідально до вибору хресних своєму немовляті: обирають їх не з міркувань церковної потреби, а суто з життєвих міркувань.

Детальніше...

Народження від води і Духу

Народження від води і Духу

Ти хочеш хреститися! Це бажання несміливо оселилося в твоїй душі вже давно. Ти відвів йому в серці куточок і не вигнав його, а воно з часом не зникло, а розрослось, і ось уже проситься назовні, кличе тебе в храм. Слава Богу, ти хочеш хреститися...

Детальніше...

Коротко про таїнства церковні

Коротко про таїнства церковні

Таїнство – це священнодія, встаᄑовлена самим Ісусом Христом, Головою Церкви. При звершенні цієї священнодії невидимо подається від Бога благодать Пресвятого Духа тому, над ким священнодія таїнства звершується.

Детальніше...

Яке значення має воскресіння Христове?

Воскресіння Христове є завершальним актом в ділі нашого спасіння.  Коли б Христос не воскрес, то Його наука і Його чудеса й страждання не мали б тієї ціни, яку мають тепер. Його б розцінювали тільки як великого учителя й мученика за ідею, не більше. Самий же факт воскресіння Христа має вирішальне значення для нашої віри. Апостол Павло каже: «Якщо Христос не воскрес, то суєтна віра наша, бо ми ще під гріхом» (1 Кор. 15, 17). Воскресіння — то найяскравіший доказ Божественної місії Ісуса Христа. Своїм воскресінням Христос, наче печаттю, затвердив істинність усього Свого Вчення. Коли б Христос не воскрес, то смерть і пекло ще б і досі панували над родом людським.

Детальніше...

Бог Трійця в Символі віри

Бог Трійця в Символі віри

Про всі три іпостасі Святої Трійці ми знаходимо в "Символі віри" - коротке вчення про те, в що повинні вірувати християни. Символ віри поділений на дванадцять частин.
"У першій частині йдеться про Бога, особливо про першу іпостась Святої Трійці, про Бога-Отця, і про Бога як про Творця світу ...

Детальніше...

Православное учение об ангелах

Православное учение об ангелах

Два мира — физический  и духо­вный.

Мир был бы весьма беден содержанием, если бы в нем существовало только то, что человек постигает одними своими внешними чувствами. Само существование в таком мире, без прошлого и без будущего, где смерть бесцеремонно обрывает всякое творческое начинание, всякое живое стремление к добру и счастью, было бы трагическим противоречием.

Детальніше...