ХРЕСТИТЕЛЬ РУСІ

ХРЕСТИТЕЛЬ РУСІВибір святого князя Володимира

Якщо людині пощастило народитися в сім’ї, де кілька поколінь живуть разом, то, найімовірніше, виховувати її буде бабуся. Мати буде вигодовувати молоком, батько буде насуплюватись, якщо дитина зробить щось не так. А от звідки взялися місяць і зірки, які герої жили у давнину, чому звірі не вміють розмовляти, і багато іншого оповість бабуся. Бабусина любов — це інстинкт, помножений на досвід, це сум і ніжність, народжені від зустрічі старості з новонародженою невинністю.

Детальніше...

Вознесение Господне

Вознесение Господне

24 мая  — великий двунадесятый праздник Вознесение Господне. В этот день Господь, взяв Своих учеников, взошел с ними на вершину Елеонской горы и, преподавав им Свое благословение, стал удаляться от них, возносясь на небо.

Детальніше...

Пасха - це Воскресіння Христове

Пасха - це Воскресіння ХристовеСлово "Пасха" означає в перекладі з єврейської "пройшов мимо, визволення". Євреї, святкуючи старозавітну Пасху, згадували про визволення предків своїх від рабства єгипетського. Християни ж, святкуючи  Пасху новозавітну, радіють визволенню через Христа усього людства від рабства диявола і даруванню нам життя та вічного блаженства. За важливістю благодіянь, одержаних нами через Воскресіння Христове, Пасха є свято свят і торжество з торжеств, тому й богослужіння цього свята відрізняється від інших величністю та незвичайною урочистістю.

Детальніше...

Воскресіння Христове

Воскресіння Христове

Якщо ми уважно прочитаємо апостольські послання і подивимося ті перші проповіді, що наведені в «Діяннях апостолів», нас чекає сюрприз: апостоли не знають ніякого «вчення Христа».

Детальніше...

Преображення Господнє

Преображення Господнє

На свято Преображення Господнього, або, як його ще називають у народі, на другого Спаса, люди приходять до храмів освячувати яблука та інші земні плоди нового врожаю.

Детальніше...

Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє

Наближалося свято єврейської П`ятдесятниці,й ученики Христові повернулись з Галилеї в Єрусалим. На сороковий день після Воскресіння Ісуса Христа вони зібралися в одному домі.

Детальніше...

Слово на Пасху

Слово на Пасху

В Пасхальном слове святителя Иоанна Златоуста есть такие слова: «Где твое жало, смерть?

Детальніше...

Вхід Господній в Єрусалим

Вхід Господній в Єрусалим

Свято Входу Господнього в Єрусалим, яке ми святкуємо за тиждень до Світлого Христового Воскресіння, пасхи Христової, це - свято Божественного торжества.

Детальніше...

28 серпня - Успіння Божої Матері

Успіння Богородиці

Успіння Божої Матері - двунадесяте свято. Успіння означає: усипання, сон. Смерть фізична, тілесна - це відділення душі від тіла, а смерть духовна - це відділення душі від Бога, яке спричиняється гріхами.

Детальніше...