Пасха красная и богослужебные цвета

Один из самых ликующих моментов пасхального богослужения – тот, когда кадящие священники и дьякон, радостно выкрикивая «Христос воскресе!», чуть что не обегают храм и толпящийся народ. «Воистину воскресе!» волнами катится в ответ, заглушая скорᄒе пение хора.

Детальніше...

Як святкувати Пасху?

До святкування Пасхи потрібно готуватися заздалегідь. Цеタква готує віруючих до найголовнішого свята семитижневим постом - часом покаяння і духовного очищення. Пасхальну радість неможливо пережити у всій повноті, не постившись, хоч би і не так строго, як наказують чернечі правила. Якщо ви пробували постити перед Великоднем, то самі можете підтвердити це.

Детальніше...

Богоявлення. Хрещення Господнє (19 січня)

Явление Христа народуПід час Хрещення Господь явив тайну Пресвятої Трійці - Бог Син прийняв хрещення, Бог Отець свідчив з неба, а Бог Дух Святий зійшов у видляді голуба. Саме так свідчить Євангеліє і так трактує цю подію тропар свята Хрещення, від чого це свято має ще одну назву - Богоявлення. В хрещенні Іісуса Бог явив людям, що Він є Богом.

Детальніше...

Вхід Господній в Єрусалим, страсті Христові

В суботу шостої седмиці – ваій Церква згадує чудо воскре­сіння Господом Лазаря, тому вона називається Лазарево. суботою. Воскресінням Лазаря Христос явив Свою Божестве­нну силу і славу і запевнив Своїх учнів і всіх в грядущому Своєму Воскресінні і загально­му воскресінні померлих в день Суду Божого.

Детальніше...

4 грудня - Введення у храм Пресвятої Богородиці

4 грудня -  Введення у храм Пресвятої БогородиціКоли Діві Марії виповни­лося лише три роки, батьки, за даною ними обітницею, привели Її в храм і там залишили до повноліття на поруки священиків. Введення в храм було здійснено з особли­вою урочистістю. Відзнача­ється воно церквою щороку 4 грудня.

Детальніше...