• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Ми повинні бути християнами, а не здаватися ними

Ми повинні бути християнами, а не здаватися ними

"За останні двадцять років ми охрестили десятки мільйонів людей." Люди стали ніби православними. Але цікаве питання: якщо у нас абсолютна більшість православних, звідки щорічно п'ять мільйонів абортів,

Детальніше...

Святитель Григорій Палама

Святитᄉль Григорій Палама

Святитель Григорій Палама, архієпископ Солунський, був родом з Малої Азії. На початку XIV ст., під час одного з турецьких нашесть, родина Григорія переїхала до Константинополя. Невдовзі батько праведника став великим сановником при дворі візантійського імператора Андроника II Палеолога.

Детальніше...

Що важливіше - ходити до Церкви чи бути хорошою людиною?

Що важливіше - ходити до Церкви чи бути хорошою людиною?

Сьогодні багато людей хоч і не заперечують віру, хоча і визнають Бога, але з церковним життям не мають нічого спільного, вважаючи, що Бог у них в душі, і шукати Його потрібно саме там, а не в побудованому людськими руками храмі.

Детальніше...

28 січня преп. Павла Фівейського

Святий Павло Фівейський

Святий Павло Фівейський народився 229 року в давній столиці єгипетських фараонів м. Фіви в Єгипті. Залишившись сиротою, він багато перетерпів від свого користолюбного родича через батьківський спадок. Під час гонінь Декія (249 - 251) на християн святий Павло, дізнавшись про підступний задум видати його в руки гонителів, залишив місто і пішов у пустелю.

Детальніше...

Вітаємо свого Предстоятеля з днем народження!

Вітаємо свого Предстоятеля з днем народження!

Община Свято-Воскресенського храму села Зазим'є приєднується до молитов всієї повноти Української Православної Церкви за свого предстоятеля перед Богом  Блаженнішого митрополита Володимира.

Детальніше...

Патріарх Тихон

Патріарх Тихон

Василь Іванович Белавін (майбутній Патріарх Московський і всієї Русі) народився 19 січня 1865 року в селі Клин Торопецкого повіту Псковської губернії, в благочестивій родині священика з патріархальним устроєм. Діти допомагали батькам по господарству, доглядали худобу, все вміли робити своїми руками.

Детальніше...

Паїсій Святогорець

Блаженний Старець Паїсій

Блаженний Старець Паїсій (мирське ім'я Арсеній Езнепідіс) народився 25 липня 1924 року (за старим стилем) в поселенні Фараси, в Каппадокїі (Мала Азія). При Обміні населення немовлям був привезений у Грецію. Його батьки поселилися в невеликому містечку Коніца, де майбутній Старець виріс і здобув початкову освіту.

Детальніше...

Отець Серафим Роуз - православний американець

Отець Серафим Роуз - православний американець

Ім'я о. Серафима Роуза відоме у всьому Православному світі і не тільки.
Під впливом його книг люди рішуче змінюють своє життя. В ньому бачать перш за все гарячу любов до Істини, заради якої він помер для світу і перетерпів чимало страждань. О. Серафим багато возлюбив: він жив, трудився і помер для того, щоб його сучасники хоч частково просвітились світлом Православ'я. Тепер зі всіх кінців землі люди возносять за нього свої гарячі молитви. Його почитають в Америці, Австралії, Західній Європі, але більш за все у нас.

Детальніше...

Життя матушки Марії

Життя матушки Марії

Напередодні 22 червня — 69-ї річниці Великої Вітчизняної війни — ми не випадково знову звертаємось до цієї тематики. Адже буремні воєнні роки стали лакмусовим папірцем для виявлення справжніх рис людського характеру. Сьогоднішня оповідь — про одну із найнеординарніших і найталановитіших російських жінок — поетесу, революціонерку й релігійного діяча Єлизаᄇету Скобцову (в чернецтві — матушку Марію).

Детальніше...

Преподобний Єфрем Сирін

Преподобний Єфрем Сирін (306 - 378 рр.)
(день пам’яті: 28 січня/10 лютого за ст./нов. стилем)
Народився на початку IV століття в місті Нізібії (Месопотамія) і спочатку проводив неблагочестиве життя. Будучи несправедливо звинуваченим, віᄑ пішов у гори і став відлюдником.

Детальніше...

П’ята неділя - преп.Марії Єгипетської

Преподобна Марія, названа Єгипетською, жила в середині V і на початку VI сторіччя. Її молодість не віщувала нічого доброго. Марії виповнилося лише дванадцять років, коли вона піネла зі свого дому в місті Александрії. Будучи вільною від батьківського нагляду, молодою і недосвідченою, Марія захопилася блудним життям. Нікому було зупинити її на шляху до погибелі, а спокусників і спокус було чимало. Так 17 років Марія жила в гріхах, поки милостивий Господь не навернув її до покаяння.

Детальніше...

Четверта неділя - преп.Іоанна Лествічника

У богослужінні четвертої седмиці Великого посту свята Церква пропонує нам високий приклад постницького життя в особі пр. Івана Лествичніка подвижника VI ст., який з 17 до 80 років трудився на Синайській горі, і в своєму творінні “Лествиця раю” зобразив шлях поступового сходження людини до духовної досконалості лествицею (сходами) душі, які зводить від земᄏі до слави, що триває вічно.

Детальніше...

19 грудня - святителя Миколая Чудотворця

19 грудня - святителя Миколая Чудотворця

З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користу­ється особливою любов`ю нашого народу. Чудотворця знають і шанують Схід і Захід, усі християни і навіть магометани.

Детальніше...

17 грудня - святої великомучениці Варвари

Великомучениця Варвара

Свята Варвара жила в III столітті в місті Іліополі Фінікійському. Її батько - Діоскур (Діоскор) - був язичником і представником аристократії в Малій Азії при імператорові Максиміані. Відрі­знялася особливою красою і була замкнута батьком в башті, щоб приховати її від сторонніх очей. В період ув'язнення свята Варвара, вивчаючи навколишній світ, який вона могла бачити з вікон, прийшла до думки про наявність єдиного Творця. Коли батько, з метою видати її заміж, дозволив їй виходити з башти, Варвара познайомилася з християнами Іліополя і прийняла хрещення.

Детальніше...

13 грудня - святого апостола Андрія Первозванного

Апостол Андрій Первозванний

Апостол Андрій та його брат апостол Петро ловили рибу на Галілейсьᄎому озері коли Господь Ісус Христос покликав їх за собою. Як розповідає євангеліст Іоанн, Андрій був одним із учнів Іоанна Хрестителя і ще раніше свого брата був призваний Ісусом на Йордані. Тому Андрія і назвали Первозванним. Апостол разом зі своїми братом та двома синами були у числі найближчих Христових учнів.

Детальніше...